پیشینه فعالیت گروه صنایع ایلیاکو

سابقه فعالیت مجموعه ایلیاکو بازمی گردد به دهه ۴۰ شمسی، کارگاه حاج محمد فدایی ایرانی و پسرانش در خیابان فداییان اسلام ( رزم آرا سابق ) که در آن زمان بورس کارخانه و کارگاه های تولید و فروش سنگ بود.

فعالیت این کارگاه آهنگری و ماشین سازی؛ تولید، تامین و تعمیرماشین آلات ایتالیایی کارخانه های سنگبری بود. حاج محمد فدایی ایرانی جهت تکمیل مجموعه خود در کنار کارگاه آهنگری، فروشگاه ابزارآلات صنعتی رانیز دایر کرد. 
تاسیس مجموعه ابزار کاسپین (Caspian tools) 

پس از پایان جنگ تحمیلی درابتدای دهه 70 ، حاج رضا فدایی ایرانی یکی از پسران حاج محمد فدایی ایرانی با بهره گیری از سالها تلاش وتجربه، فروشگاه و کارگاه تولید و فروش ماشین آلات صنعتی و ساختمانی ( آسفالتبر، کف ساب، آجربر، سنگبر و ...) و قطعات یدکی و لوازم مصرفی با برند ابزار کاسپین (Caspian tools) را تاسیس کرد .


  


درباره بنیانگذار

حاج رضا فدایی ایرانی متولد تهران/ شهر ری 1345

 کار و کسب تجربه در مجموعه آهنگری و ابزار فروشی پدر و شناخت مراودات بازار و کاسبی حضور

در جبهه های جنگ تحمیلی تامین قطعات و لوازم مورد نیاز در زمان دفاع مقدس و کمبود تجهیزات تامین

فروشگاه شهر ری و کارگاه تولیدی ماشین آلات صنعتی تاسیس فروشگاه بازار حسن آباد (ابزار کاسپین) تا سیس مجموعه واردات و صادرات تجهیزات صنعتی و تولید آبزی پروری از چین، فرانسه و ایتالیا


تاسیس شرکت تولیدی صدابزارصنعت کاسپین

همکاری و سرمایهگذاری در یک مجموعه تولیدی در اواسط دهه 80 و ادامه آن تا سال 92 از فعالیتهایی است که این مجموعه در کارنامه خود دارد. در سال 1392 با تاسیس شرکت تولیدی صدابزارصنعت کاسپین و احداث کارخانه درمحل جدید و با گسترش ماشینآلات و نیروی انسانی؛ تولید محصولات ادامه پیداکرد
تشکیل گروه صنایع ایلیاکو

گروه صنایع ایلیاکو در سال 1395 با تعریف بخشهای موسسه علمی فرهنگی، شرکت تولیدی، شرکت بازرگانی و گروه مدیریت گسترش پیداکرد. با افزودن مجموعه ایتالیا (Ilyaco industrial group s.r.l) و مجموعه اربیل عراق ، مسیر توسعه خود را ادامه داد .ایلیاکو هم اکنون مسیر توسعه را همراه با برند های ایلیاکو (Ilyaco) ، اسمرلدا (smeralda) ، برومینی ایتالیا (Borromini) و اکواوم (Eco umm) در ایران، عراق و ایتالیا در صنایع بازیافت، محصولات غذایی و سلامتی، تولید نرم افزار و صنعت ماشینسازی و قطعه سازی ادامه میدهد.


  


چشم انداز

1 - توسعه درآمدهای ارزی غیرنفتی

- کارآفرینی با ترویج و اجرای قالب کسب و کارهای اجتماعی پایدارواخلاق اجتماعی

- تولید علم وتجاری سازی طرح ها و ایده های نخبگان و توانمند سازی مناطق کمتر توسعه یافته با فعال سازی مزایاو ظرفیت های موجود

- ایجاد رونق در کسب و کارهای جاری با کمک به رفع موانع موجود

2 - بالابردن کیفیت، سلامت و لذت زندگی

- اجرای کلیه فعالیت‌های ایلیاکو با درنظر گرفتن اولویت حفظ محیط زیست واکوسیستم تدوین شده در ماموریت سازمان

- ارتقاء سطح کیفیت، سلامت و لذت زندگی با اصلاح و بهبود طراحی تولیدات گذشته، تولید محصولات خلاقانه و دانشی که بتواند نیازهای جدیدی را برای بشر برطرف نماید و برای نیازهای قبلی با استفاده از فرآیندهای  غیر آلاینده؛ راه کارهایی با امنیت بالاتر وهزینه کمتر ارائه نماید.


انسان ایلیاکویی

انسان ایلیاکویی جزئی از اکو سیستم است؛ میداند برای بالا بردن کیفیت و لذت زندگی، باید منافع جسم و روح خویش را با منافع تمامی موجودات اکوسیستم همراستا نماید تا این ساختار باقی بماند و روند تکامل را طی کند. منافع سیاره زمین، آبها، خاکها، گیاهان، حیوانات و تمامی موجوداتی که دراکوسیستم وجود دارند.

انسان ایلیاکویی چند بعدی فکر می کند؛ تنها به فکر منافع خویش نیست و فارغ از هر دامنه محدود کننده ای جهانی فکر میکند و عمل میکند. زیرا میداند که میتوان با تکیه برمنافع مشترک - کسب و کار، خانواده ، شهرو روستا، کشور یا جهان، قومیت، مذهب و نژاد- به بازی برد برد رسید.

لزومی ندارد باغمگین کردن دیگری، شادی ساخت چرا که شادی با به اشتراک گذاشتن ، کم نمیشود وتکثیر خواهدشد پس استفاده از ثروت نیز در راستای منافع مشترک نه تنها کم نخواهد شد که مظاعف می گردد. کره زمین ، منابع و شرایط لازم برای آسایش و زندگی با کیفیت همه ساکنانش را دارد. عدم وجود این نوع زندگی به دلیل سوء مدیریت و تداخلات منافع است و این تداخلات با تامین منافع مشترک قابل حل است.

با ایجاد راهکارهایی بهتر برای رفع نیازهای قبلی و تولید دانش و تدوین روشهایی مناسب برای برطرف نمودن نیازهای جدید میتوان به ثروت رسید. با ایجاد گردش منابع، روند تولید دانش، تولید محصول و عرضه آن، می توان کسب درآمد را تکرارکرد.ثروت که برای ساخت جهانی بهتر لازم است از جهان و انسانهای آن بدست می آید و باید دوباره به جهان و همان انسانها بازگردد.

این مهم با روش گردآوری، تحلیل و استفاده از علوم، تجربیات و منابع قبلی )دینی، آکادمیک، تجربی، بومی و قومی( و تولید دانش جدید برای به کارگیری در تولید محصولات به انجام میرسد.

افتخارات